Vahide Perçin Cennet ile ekranlara dönüyor

26.01.2016 22:15:19

Usta oyuncu Vahide Perçin Cennet karakteri ile sevenleriyle buluşuyor.

2kadin.com >> Kültür Sanat

Vahide Perçin Cennet ile ekranlara dönüyor
Yapımcılığını Limon Film’in, yönetmenliğini Veli Çelik’in yaptığı ‘Göç Zamanı’ dizisinin başrol oyuncusu Vahide Perçin "Cennet" rolü ile Star TV ekranlarında izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Mardinli bir Anadolu kadının hikayesini konu alan dizide Vahide Perçin karakteri için yoğun bir hazırlık süreci geçirdi.
Aylar süren hazırlık aşamasında oyuncu yöre aksanını ekrana doğru yansıtabilmek için diyalekt çalıştı. Rol gereği halı dokuması gereken Perçin, 6 ay’a yakın bir süre halı dokuma dersi aldı.

Dövmeli Vahide

Usta oyuncu, karakterin gerektirdiği fiziksel değişim için de burnuna hızma taktı. Mardinli yöre kadınlarının yaptırdığı kına dövmeler ünlü oyuncunun yüzüne ve ellerine üniversite araştırma görevlileri gözetiminde uygulandı. Yöresel motiflerin yer aldığı kostümleri ise Bahar Korçan dizi için özel olarak tasarladı.

Cennet halılarla acılarını unutacak!

Cennet, maruz kaldığı fiziksel ve ruhsal şiddetten çocuklarının sevgisine tutunarak çıkmayı başaran, Mardinli bir Anadolu kadınıdır. Anadolu kadınının yaşam odaklı, her zorluğu aşma gücüne sahip genini bünyesinde toplayan, inancın ve mücadelenin meşalesi olacak bir kadındır. Kahrını kederini kimseyle paylaşamaz. Yüreğindeki her şey dostu bellediği tezgahında dokuduğu halılara desen olup çıkar. Kocasının büyük paralarla İstanbul’a sattığı bu eşsiz halılar, Cennet’in geçmişte kaybettiği ruh eşine uzanan bir yol olacaktır.

2685
defa okundu
Önceki Sonraki
21 Ekim, Pazar 2018