Gizem Gündem

Gizem Gündem

Moda Gündemi

Tarz mısın? Şık mısın?
2kadin.com >> Gizem Gündem

Günümüzde en ama en çok karıştırılan kavram şık olmak ve tarz sahibi olmak!

İşin aslı ikisi tamamen birbirinden farklı kavramlar... Markaların vitrin tasarımına ve mağaza içi görsel düzene verdiği önemi arttırmasıyla çok sade parçalarla bile estetik ve moda açısından iyi kombinler ortaya çıkmaya başladı.Vitrindeki kombini olduğu gibi alıp giyerek bile şık olabiliyoruz.Yada çok moda olan bir parçayı doğru stiletto ile kombinledik mi alın buyrun gayet şık-sınız!

Ya tarz sahibi olmak? İşte orda işin içine başka beceriler ve farklı karakter özellikleri devreye giriyor.İşin sırrı fark yaratmak da yatıyor..peki nasıl fark yaratıcaz? İlla dünyanın en özel,pahalı parçalarını mı giymemiz gerekir?
Kesinlikle hayır!aksine bu iş sadeleşmekten ve üzerimizdeki parçaları kişiselleştirmekten geçiyor.

Cesur ama abartısız
Kendine güvenen ama sakin
Sade ama Orijinal

Bu kuralları uygulamak söylemek veya yazmak kadar kolay değil..Peki nedir bu işin sırrı?Gelin sıralayalım o arada da tarz mıyız şık mıyız bir düşünelim.

1-) Kendinize uygun karekteristik sade bir saç ve makyaj belirleyin ve hep onu kullanın.

Saç ve Makyaj

2-) İddialı parçaları kullanmayı seviyor iseniz kıyafetinizin tüm parçaların yakın tonlardan seçeblirsiniz.

İddalı parçalar

3-) Sade bir kombini tek bir aksesuarla iddialı hale getirin. (şal,bone,saç bandı,şapka vs.)

Sade bir kombin

4-) Tarihe tarzları ile geçmiş isimler gibi sizde size özel bir aksesuar edinin,her kıyafetinizle kullanabileceğiniz tarzda olsun.Bu bir toka,bone,çanta,takı olabilir.

Özel bir aksesuar

5-) Geçen yazımda incelediğim dolabımızın olmazsa olmaz 5 parçasını muhakkak dolabınıza dahil edin her daim stil sahibi olun

http://www.2kadin.com/5-hit-parcayla-her-daim-stil-sahibisin-gizem-gundem.164861.htm

Bunları biliyor muydunuz?

- Vintage'ın en az 20 yıl öncesine ait ve dönemin kült parçalarına dendiğini aksi halde ikinci el olarak adlandırıldığını?

- Coco chanel'in time 'yüzyılın en önemli 100 ismi listesindeki tek moda tasarımcısı'
olduğunu?

- Eski yunan'da beyaz rengin kutlamayı temsil etmesi sebebiyle gelinliğin beyaz olduğunu ve 1499 yılında 12.Lois ile evlenen ingiltereli Anne'in tarihe geçen ilk beyaz gelinlikli insan olduğunu?

- Grace Kelly için Hermes'in tasarladığı Kelly bag'in ilk zamanlarda hiç ilgi görmeyip, ne zamanki prenses'in hamileliğini saklamak için çanta ile karnını kapamasıyla, Kelly bag'in tüm dünyada en çok beğenilen çantaya dönüştüğünü?

8840
defa okundu
Önceki Sonraki
16 Kasım, Cuma 2018