Sevişme sahneleri estetik bir film

22.03.2011 12:35:22

90’lı yılların radyo programı "Kaybedenler Kulübü", 15+ yaş sınırıyla gösterime girecek.

2kadin.com >> Kültür Sanat

Sevişme sahneleri estetik bir film
Tolga Örnek'in 90’lı yıllarda efsane haline gelen radyo programı "Kaybedenler Kulübü"nden yola çıkarak aynı adla çektiği filmine eleştirmenlerden tam not geldi.

Milliyet'in haberine göre, başrollerini Yiğit Özşener, Nejat İşler, Ahu Türkpençe ve Rıza Kocaoğlu'nun paylaştığı filmin basın gösterimi dün sabah Maçka G- Mall Sinemaları'nda yapıldı.

"Sizinle yatmış mıydık" gibi replikleriyle akıllarda yer eden radyocular Mete Avunduk ve Kaan Çaydamlı’nın hikâyesini anlatan film "Ekip film tedirginlikle sunar, pompalamaya hazır mısınız?" sloganıyla cuma günü seyirciyle buluşacak. Filme içerdiği sevişme sahneleri nedeniyle 15+ yaş sınırı verildi.

Yönetmen Tolga Örnek, "Kaybedenler Kulübü"nün iki gerçek kahramanı Mete Avunduk ve Kaan Çaydamlı’nın ise filmi ilk kez çarşamba günü Kadıköy'de yapılacak galada izleyecekleri belirtti.

ELEŞTİRMENLER NE DEDİ?

Nil Kural
'90'ların ruhunu yansıtıyor'

Türkiye'de pek çekilmeyen bir alt kültür örneği... 90'lı yılları hatırlayanlar için o dönemin ruhunu çok iyi yansıtan bir film. Oyunculuklar başarılı. Eğlenceli bir film ortaya çıkmış.

Atilla Dorsay
'Sevişme sahneleri çok estetik'

Sinemamızda son dönemde yapılmış en modern, en genç işi film. Gerçekten varolmuş bir radyonun öyküsü. Bütün bohem hayatı ve mutsuz gençliği, tatminsiz insanları anlatıyor. Oyunculukların hepsi birinci sınıf. Nejat'la Yiğit harika... Sevişme sahneleri çok estetik verilmiş. Hiç rahatsız etmiyor. Tolga iyi bir yönetmen, bir kere daha gördük.

Serdar Akbıyık
'Bu film fenomen olacak'

Son dönemde seyrettiğim gençlere seslenen en başarılı film. Gerçek bir hayat hikâyesi. Şu anda toplumdaki iletişimsizliğin içinde iletişimin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Bu anlamda filmde birçok gönderme var. Bu filmde onlar, bütün toplumsal değerlerin dışına çıkarak özgür olmaya çalışıyorlar. Tolga'nın bakışını çok beğendim. Bu filmde turnayı gözünden vurmuş. Oyunculuklar da çok başarılı. Bu film fenomen olacak diyorum. Bir sinema filminde olması gerektiği kadar sevişme sahnesi var. Bu sahneler sömürülmüyor.

Alper Turgut
'Rol Nejat'a çok yakışmış'

Beklentimden iyi bir filmdi. Figürasyon çok kötüydü. Kadın oyuncular dışında bütün oyuncular iyiydi. Kadın erkek ilişkilerinde batar diye düşünüyordum ama iyi toparlamışlar. Rol Nejat İşler'e çok yakışmış, hiç sırıtmamış. Sevişme sahneleri de çok dozunda.


Fragman:

Radyo, Kaybedenler Kulübü, Film, estetik, Sevişme

6781
defa okundu
Önceki Sonraki
28 Mayıs, Pazartesi 2018