Selfie çılgınlığı ile estetik kaygı tavan yaptı

12.04.2014 14:34:22

Dünya’da ve Türkiye’de bir medya organı halini alan internet, kullanıcıların kendilerini ön plana çıkarmasıyla büyümeye devam ediyor.

2kadin.com >> Güzellik

Selfie çılgınlığı ile estetik kaygı tavan yaptı
Sosyal medya platformlarında bireyler online hareketleri ile içerik yaratıcı haline geldi. Herkese katılım hakkı sağlayan sosyal medya ortamları olan Instagram ve Facebook’ta ‘selfie’ son dönemin ise favorisi.

Sosyal medyada olmazsa olmaz paylaşım halini alan selfie bu yıl 86’ncısı gerçekleştirilen Oscar Ödül Töreni’ne de damgasını vurdu. Sunucunun ödül töreni sırasında çektiği selfie 47 dakikada bir milyon retweet aldı.

Yakın çekimdeki detaylar dert oldu…

Facebook ve Instagram’daki selfie çılgınlığı çığ gibi büyümeye devam ederken; yakın çekim yüzünden daha önce dikkat edilmeyen detaylar, ayna karşısında yapılan çekimlerde ise bölgesel fazlalıklar kişiler için dert oldu.

Son günlerde selfie pozlar ile başvuran hastaların sayısında ciddi bir artış olduğunu söyleyen Prof. Dr. Mesut ÖZCAN; “ Selfie pozları ile bize başvuran hastalar için belirli bir segment söylemek mümkün değil. Her cinsiyet ve yaş grubundan başvurular yoğun. Pozları ile gelen hastalar bize fotoğraflar üzerinde beğenmedikleri yönleri göstererek çözüm için danışmanlık alıyorlar. Kişide oluşan estetik kaygı estetik işlemle sonuçlanıyor.” dedi.

Prof. Dr. Mesut Özcan konuyla ilgili burun estetiği, kulak estetiği, botoks, dolgu, cilt gençleştirme, lazer liposuction, ameliyatsız bölgesel incelme işlemlerinin yoğun olarak yapıldığını belirtti.


estetik kaygı, estetik, çekim, fotoğraf, selfie

2978
defa okundu
Önceki Sonraki
16 Kasım, Cuma 2018