Seksi korumanın yolları

09.06.2011 14:37:13

Cinsellik, ilişkilerin, evliliklerin en önemli bölümünü oluşturuyor. Karşılıklı mutlu bir beraberliği korumanın yollarını biliyor musunuz?

2kadin.com >> İlişkiler

Seksi korumanın yolları
Güzel şeylerin kendiliğinden olmasını beklemek hata olur. Birlikte kalmak, sevmek için harcadığınız emeği cinsellik için de göstermelisiniz. Karakter özellikleri gibi, herkesin cinselliği de kendine özgüdür.İki farklı insanın beraberlik için ortak bir noktaya gelebilmeleri, birbirlerini anlamaları ve tanımaları gerekir.

İlişkilerde cinsel mutluluk için bazı noktalara dikkat etmelisiniz;

1. Maddi sıkıntıları yatağınızın dışında bırakın. Para konusundaki sıkıntılar, cinsel isteği etkiler.

2. Her insanın inandığı kendi doğruları vardır. Cinsellikte karşılıklı anlayış önemlidir.

3. Cinsel hayatınızı rutin ve sıkıcı olmaktan kurtarmalı, yeniliklere açık olmalısınız.

4. Özellikle filmlerde sunulan romantizme kendinizi fazla kaptırmayın. Sizin için tatmin edici olan cinselliği siz bilebilirsiniz. "Normal, sorunsuz ya da ideal" gibi kalıplara uymak zorunda değilsiniz.

5. Cinsellik hakkında bilgi sahibi olmaya çalışın. Kadın ve erkek yapısını tanımalı ve birbirinizle paylaşmalısınız.

6. Seks bir silah olmamalıdır. Sorunlarınızı çözmek için seksi kullanmayın. Cinsel sorunlarınızın oluşmasına neden olabilirsiniz.

7. İlişkinizde karşınıza çıkan sorunları ertemeyin, bekletmeden çözmeye çalışın. Aklınızı kurcalayan soruları konuşun.

8. Mutluluk kişinin içinden gelir. Mutlu olmayı çeşitli şartlara ve beklentilerinize bağlamayın. Herkes kendi ruh halini dışına ve çevresine yansıtır. İyi olursanız, çevreniz de bundan payını alacaktır.

9. İnsanlar ne kadar zeki olurlarsa olsunlar, eşlerinin aklından geçenleri okuyamazlar. Bu yüzden açık olun. Beklentilerinizi, isteklerinizi ve sorunlarınızı net olarak anlatın. Eşinizin herhangi bir konuyu çözebilmesi için önce bir sorun olduğunu bilmesi gerekir.

10. Çatışma ve tartışmalar sevginin olmadığı anlamına gelmez. Farklı insanların uyum içinde bir arada yaşayabileceklerini dikkate alın.

Evlilik, Cinsellik, Seks

5716
defa okundu
Önceki Sonraki
28 Mayıs, Pazartesi 2018