Elif Arıkan

Elif Arıkan

İçimdeki Ben

Önce Sen
2kadin.com >> Elif Arıkan

Aslında herşey ne yepmak istediğimizi bilmediğimizden.
Belkide yeterince kendimizi tanımadan çözmeden başkalarını tanıyıp çözmek istiyoruz. Aslında herşey küçüklükte başlıyor. Bizi seven iki gardiyanın yanında açıyoruz gözlerimizi hayata, korkmak için bir sebep ne olabilir ki. El kadar kalbimiz ritmi öğretiyor öfkeyi aşık heyecanı. Daha küçücük ellerimizin büyüdüğünü fark edemeden ruhumuzu kalbimizi keşfedemeden hayata hızlı bir adım atıyoruz.

Kötülükten uzak hayallerimizden kopup gerçeklerle yüzleşerek büyüyoruz. Herkesin bir sınavı var kimi ilk adımını attıran gardiyanını kaybederek tek başına hayat mücadelesi veriyor, kimi oyuncaklarını bırakıp terini siliyor, kimimizde şanslı aşk oyunun içinde mutsuzluk sendromuna düşüp ağlıyor. Büyük bir gezegen adın Dünya farklı hayatlar ,farklı karakterler aynı zaman diliminde farklı hayatlar yaşıyoruz. Ve dünyaya nekadar masum geldiğimizi unutuyoruz. Hep bir huzursuzluk telaş kimseye yaşadığı hayat yetmiyor. Kimse birbirinin arkasını kollamıyor.

Sanki herkes yarışta. İnsanlara giyindirdiğimiz hiç bir renk kendiyle bütünleşmiyor, en beyazı bir bakıyorsun çıkarlarına göre gırileşiyor siyah oluyor. Ee sonra kim kime güvensin, kim kimi sevsin. Güç birlik ,beraberlik, mutluluk, huzurla olur. Peki neden şöyle sıkıca sarılıp ısıtmıyoruz ruhlarımızı neden paylaşmıyoruz hayatı? Yüzmeyi bilmeyen çocuğu denize sokmak gibidir sevmek.

İlk korkar kaçar ağlar çocuk ama tatlı tatlı alıştırdın mı sonra çıkmak istemez sudan. Oynar ruhu sakinler mutlu olur. Denizin ucubucağı görünmez yürekte sevdimi su gibi şeffaf deniz gibi büyüklüğünün ifadesi olmaz. Sevmek güvenmek nekadar zorsa, siz güçlü olup zoru başarın sevin, sizi sevmeyenide sevin, siz huzurlu olun bırakın karşınızda ki huzursuzluğu yaşasın.

Siz iyi olun bırakın o kötülüğünden utansın, siz gülün ki, kıskançlıktan onlarda gülmeyi öğrensin. Ve en önemlisi "önce kendinizi sevin ki " insanlar sizi nasıl sevmesi gerektiğini öğrensin. Mutluluk yürekte gerisi pastanın süsü...

4246
defa okundu
Önceki Sonraki
18 Kasım, Pazar 2018