Elif Arıkan

Elif Arıkan

İçimdeki Ben

Korkuç ama Gerçek Tecavüz
2kadin.com >> Elif Arıkan

Öyle acı verici ki, öyle yürek yakıcı. Konuşurken dili tutsak eden, yazıya dökerken kelimeleri zindan eden, kalemi utandıran okurken insanın yüzünü eğdiren bir konu tecavüz.

Bu tarz haberleri okurken bütün canlı varlıkların nefretini kazanırken. Ne düşünüyorlar. Nasıl nefes alıyorlar.

Her çocuk hata yapar hayat tecrübesi öyle küçük acılarla kazanılır. Babam bana kızdığında odamdan hiç çıkmak istemezdim. Nasıl düşünemedim ben diyip. Ona laf söyletmek bile acıtırdı benliğimi sorgulatırdı, daha avuç içi kadar olan kalbimi. O yüzden nasıl bir varlık böyle bir dehşeti insan hayatına yapabilir düşünmek akıl sağlığımı bozuyor. Yaşarken insanın hiç kaleme almaması gereken başka ülkelerde yaşandığında o nasıl iş diyip akıl sır eğdiremediğimiz. Hiç yaşayıp anlayamadığımız bir konu olması gerekirken, ne yazık gündemden düşmeyen bir dehşet gibi sıradanlaşacak kadar yüzsüzleşmiş savunma yapacak kadar haklı haksız aranabilcek bir konu başlığı olarak hayatımızın içinde. Oysa bu vatan sınırlarında, rahat huzur ferah içinde yaşamamız için, milyonlarca insanın korkmadan mücade ederek kanı dökülen, ailelerin gözyaşıyla beslediği acı kederle elde edilen şu topraklarda nasıl birbirimize zarar verebiliriz ki, korkuyla sokağa çıkabiliriz. Biz milli birliği kuvetli bir ülke olarak bilinirken. Bu canavarlar bizim kanımızdan olamaz.

Hangi baba hangi abi bir kız kardeşi dünyaya geldiğinde melek doğmuş hissini hissetmedi. Gözü gibi sakınmadı, bakmadı. Herkesin kendisine değerli ya çocuğu kardeşi eşi, peki bu nasıl bir bencillik egoistlik. Hiç düşünmüyoruz bugün başkasının başına gelen, yarın bizim evimizi ateş gibi kül eder diyen yok empati yok anlayış yok yokta yok. Nevsine yenik düşen erkek hala adam, sadece cinsiyeti olan bayan mı günahkar? Kimse kimliğini ülkesini hayat şartlarını seçip inmedi dünyaya. Ama ölürken arkamızda bırakıp anılacağımız yaşamı biz tercih ettik. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz lafına sığınan kendi cinsiyetini korumaya çalışan vatandaş. Peki o ateşin sebebi hepmi kadındı. Biri ahlaksızdı biri oynaktı daha hayatı bilmeyen cilve nedir bilmeyen küçük kızlar neydi çocuklara değinmiyorum bile.

Kadın olmadan bir erkeğin gücü ancak geceye kadardır. Çünkü kadın anadır, seni besleyen, yetiştiren. Kadın dert ortağı, gururun, namusun, yoldaşın, kardeşin, eşin, sevdiğin, saydığın, yani senin canındır. Kadın olmasaydı SENDE OLMAYACAKTIN.

Artık bu ülkede yaşanmaz demeye başladık. Ee başka bir ülkenin hükmü altına girecektik madem. Onca can neden savaştı? Bize emanet edilene sahip çıkmak gerek. Gözyaşlarıyla konuşa konuşa anayasada daha ağır ceza çıkması için ikna edeceğiz. Huzurun hükümdarlığı zordur yorucudur, ama imkansız değil.

Sevgiyi yüreğinizde büyütün ve etrafınıza aşılamayı , el uzatmanın mutluluk getirdiğini benimsetmeyi unutmayın...
Ve inanın...

Twitter: @arknelif

4132
defa okundu
Önceki Sonraki
18 Kasım, Pazar 2018