Özlem Safiye Kurt

Özlem Safiye Kurt

Adem ve Havva

Kadınlarda kaş ekimi
2kadin.com >> Özlem Safiye Kurt

İlk önce size kaş dökülmesinin Sebeplerini anlatacağım. Kaş dökülmesi Stres, yanlış beslenme, kullanılan kozmetik ürünler, kaş alma, kalıcı makyaj uygulamaları gibi sebepler sıralanır. Kaşların bir kısmı ya da tamamı dökülebilir. Kaş dökülmesi tedavi edilir. Tedaviden 6 ay ile 1 sene sonra, kaş çıkmaz ise kaş ekimi gerekir.

Kaş ekimi nasıl yapılır ve süreci nedir:

Kaş ekimi FUE tekniği ile micro - motor cihazı ile yapılır. Kaş ekimi için ense kısmındaki saç köklerinden faydalanılır. Bu kökler (greft) tek tek ayrılarak kaş olmayan bölgeye ekilir. Kaş ekimi yapılırken kaşlarınızı kalınlaştırıp ya da şeklini değiştirebilirsiniz. Son yıllarda birçok ünlünün tercih ettiği bir uygulamadır.

Ortalama bir kaşa 250 ile 500 greft arasında saç teli gerekli olur. Kaş ekimi sonrası kıl köklerinin doğası gereği kaşlarda belli sürelerde uzamalarda olur. Bu yüzden belli aralıklarla kaşlarınızı makasla kısaltabilirsiniz.

Kaş ekimi işlemi ağrısızdır. Lokal anastesi ile yapılır. 3 gün sonra ilk pansumanısınız yapılır, bir hafta pembemsi bir görüntünüz olacaktır. 7ci gününde pansumanın ardında doğal kaşlı bir görünüme sahip olacaksınız.

Günlük yaşantınızdan taviz vermeden 3/4 saatte kaş ekimi yaptırabilirsiniz. Kaş ekiminin ardından kapalı pansumana ihtiyaç duyulmadığında rahat bir şekilde dolaşabilirsiniz. Kaşlarınızı almaya devam edebilirsiniz ve 6 aydan sonra istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Zaten kaşlarınız 6/8 ay içerisinde çıkmış olacaktır.

Özlem Safiye Kurt

14953
defa okundu
Önceki Sonraki
21 Ekim, Pazar 2018