Yunus Günçe

Yunus Günçe

kafamdaböceklervar

Kadın Komutan
2kadin.com >> Yunus Günçe

Dünyanın dörtte üçü su. Dünyanın yarısı kadın. Çoğunu görmedim, tanımam. Çoğu beni görmedi, tanımaz. Zaafım var kadına. Görmediklerime, tanımadıklarıma bile. Özellikle güzel olanlarına. Bütün kadınlar güzeldir belki. Bazıları daha güzeldir ama. Bazıları çok güzeldir. Güzel kadın çabuk fark edilir. Kana hızlı yayılır. İçine işler adamın. Güzel kadın korkutur beni. Korkarım güzel kadından. O eğlenir ben korkarken. Hele bir de akıllıysa ağlatır. Bütün kadınlar akıllıdır belki. Bazıları daha akıllıdır ama. Bazıları çok akıllıdır.

Akıllı ve güzel olan tehlikelidir. Akıllı ve güzel kadından daha çok korkarım. O daha çok eğlenir ben daha çok korkarken. Her hamleni bilir. Her blöfünü görür. Kafana bir girdimi, çıkartmak zor olur. Kesmek istersin kafanı. Sökmek istersin kalbini. Derinin hemen altındadır bazı kadın, dövme gibi. Acısını seversin, hep daha çok istersin. Kanarsın, kandırır. Komutandır. Güzel ve akıllı bir komutan. Ölüme gidersin, zehir verse içersin. Gaddardır kadın. Bir anne nasıl gadar olur dersin. Olur. Anne de olur, gaddar da olur. Kızarsın, küfür edersin. Küfür olur, orospu olur! Kalemden toka yapan büyücüdür kadın. Geleceği söyleyen kahindir. Başka türlü sever, severken ezer. Pazuları zayıftır belki ama, beyni kaslıdır, kamyonlar kaldırır. İçine atar çok şeyi, içinde saklar daha çoğunu. Kadın 'verir', sen alamazsın. 'Sen bilirsin!' der, bimediğini bilir.

Oyuncak verir sana, oynarsın. Doyurur seni, sevişir seninle. Bikinisi en güzel üçgendir. Çizmesi silahtır! Çizmeli bir silahtır. Ne çok silahı vardır kadının! Çizmesi, küpesi, kaşı, gözü, rimeli, memesi, dudağı, geçmişi, hali, tavrı, çorabı, eteği, kalçası... Hele kokusu, teni... Panzehiri yoktur çoğu tenin. Çilleri olur belki, gamzeleri ya da! Tuzlu olur tadı bazısının, deniz gibi. Dokunduğun ana inanamzsın. Rüya gibi gelir, uyanamazsın. İlk dokunan sen değilsen, kızarsın. Öfken kendinedir. İlk olamayışına, kaybettiğin zamana kızarsın. Kaydedersin her anı, fotoğraflar çekersin. Siyah-beyazdır fotoğraflar. Özledikçe bakarsın. Kokusunu şişelersin, kitaptaki çocuk gibi. Çocuğu anlarsın, çocuk olursun. Kokusunu tarif edemem. Kitabı var, oku! Kadını da tarif edemem. Çok kadın var, tanı! Dene en azından! Anlamaya çalışma sakın, yapamazsın. Anlamaya çalışmaktan çok önce vazgeçtim ben. Zaten pek az şey biliyorum kadın hakkında. Meydan okumaktır kadın, EVEREST'TİR! Parmak izidir kadın, kar tanesidir!

10402
defa okundu
Önceki Sonraki
28 Mayıs, Pazartesi 2018