İş görüşmesinde ne giymeli?

08.06.2011 17:09:11

Bir iş görüşmesinde, işe kabul edilmenizde ya da reddedilmenizde giydikleriniz çok etkilidir. İşte yapmamanız gerekenler.

2kadin.com >> Moda

İş görüşmesinde ne giymeli?
İş görüşmelerinde yapılan 10 kıyafet hatası:

1. Kadın ya da erkek için son derece uzun ve kesilmemiş tırnaklar gerçek bir hatadır. Tırnaklarınız temiz ve düzgün kesilmiş olmalıdır.

2. Uyumsuz ve ses çıkartan takılar takmayın, Parmaklarınıza birden fazla yüzük veya kulağınıza birden fazla küpe takmayın. Yüzünüze ya da ayaklarınıza takı takmayın.

3. Önü ya da arkası açık ayakkabılar giymeyin.

4. Yaz ayları bile olsa dahi çorap giyilmelidir. Çoraplar doğal renkte olmalıdır. Ayakkabılarınızla uyum sağlamalıdır. Çıplak bacaklarla görüşmeye gitmeyin,

5. Modası geçmiş takım elbiseler, çok geniş ya da dar takım elbiseler giyilmemelidir. Erkek ceketleri tüm vücudu sarmalıdır. Gevşek ya da çok dar olmamalıdır.

6. Etek boyu dizin üç parmaktan fazla yukarısında olmamalıdır. Capri pantolon gibi giysileri iş görüşmelerinde giymeyi asla düşünmeyin.

7. Deri spor ceketler iş görüşmeleri için ideal değildir.

8. Erkekler için ilk görüşmede bir kıravat tercih edilmelidir. En kötü ihtimalle yakalı tişörtler giyilmelidir.

9. Çantalar, sade olmalı, dikkat çekmemeli ve göze çarpmamalıdır.

10. Evrak çantaları, cüzdanlar ve ayakkabıların hepsi iyi bir renk uyumu içinde sade ve gösterişsiz olmalıdır.

Gri ya da mavi tonlarda kıyafetler seçilmeli, en çok kullanılan siyah renkli giysiler sizi çok ciddi ve katı gösterebilir. Kahverengi genel kabul gören bir renk değildir, kullanmamaya çalışın. İkinci kez görüşmeye çağırılırsanız, farklı bir kıyafet seçin. Sade, gösterişsiz ve klasik bir tarz oluşturun.

iş görüşmesi

6445
defa okundu
Önceki Sonraki
21 Haziran, Perşembe 2018