Burcu Altın

Burcu Altın

Hatırat

Hükümsüz !!!
2kadin.com >> Burcu Altın

Bir insanı tanımayı arzulamak kof bir vaattir ve büyük külfet…
Günler,geceler,haftalar seneler boyu dinlemeyi,gözlemlemeyi,didiklemeyi ve hissettirmeyi deşmeyi ve dermeyi gerektirir. Kabukları kaldırabilmeyi ve altından ince sızı sızacak belki de fışkıracak olan kanı görmeye tahammül edebilmeyi.Bunca zahmete katlanmayacak olduktan sonra daha yolun başınayken dönüp bu işe kalkışmamak en iyisidir.

Ardından ………….
Kapalı bir sandığın içinde gün ışığına çıkmayı bekleyen kıymetli bilinmemiş bir define değilim ki ben!!!! . Hakkımda soracağın her sorunun cevabı üç aşağı beş yukarı sende saklı zaten, beni keşfetmeye çalışmanı da,keşfettiğini de sanmanı istemem. Tanımak zorunda değiliz birbirimizi daha bir arpa boyu yol tanımamışken kendimizi. Başkaları hakkında edinilen bilgiler çöplükten gelişi güzel çıkarılan yiyeceklere benzer, tadına varamayacak olduktan sonra kokutmak zorunda değiliz beynimize de, seni çok özlediğim de sızlayacak olan burnumun direğini de.

Daha da sonra………
Yaralı bedenlerimizden içimizde taş kesilmiş,taş kesildiği için ağlama duygusundan yoksun, yoksun olduğu için atmaya direnme göstermeyen kalplerimiz.
Ardımızda yaralı, tüm yaşananlardan habersiz bir sürü insan yığını ve elbette soruları

En son……
Ellerim,kollarım,gözlerim hatta tüm uzuvlarım isyanda.Ağlıyorum, ey hatttt birileri dur desin bu aciz ve keyfe kederden milyonlarca kilometre uzak gidişe. Varlığımızı kaybediyoruz şu mevzu bahsi geçen gözümüzün açık günlerin de.
Dirhem,dirhem,santim santim.

Biri benim gözlerimle son kez baksın sana, birileri son kez kalbimi koysun kalbinin üstüne, koysun ki bu derbeder vefa borcunun son taksidini ödeyemeyen anlattığı masallarda ki kahramanlarına ihanet eden,uykularına yılan zehirinin acısını ince ince sızdıran, yalanın en kuytu köşesin de kalmış gizliliğine ve her şeye rağmen gururuna sabıka karıştıran bu adama biri artık yekpare ve afaki bir somutla göstersin kalbimin nasıl küçüldüğünü,ele ayağa düştüğünü ve kendi sevabı için atmaya tenezzül etmediğini.

Kalbim toprak gibi kuru şimdilerde, acım sonsuz ve soğuk, ayrılık geldi çatımı, acı kemiğe dayandı mı artık herkes yolcu,ayrılık hancı yolu yolunda gerek şimdi,hancı hanında.
Acı sadece kişiye bir olgu, gözyaşı da öle. Karşıdan ağlamak ne ala, gözyaşı akıtmak karşısındakinin acısına. Alabildiğine sığınmak ucuz bucaksız tuzlu damlalara. Acı sadece kişiye has bir olgu, gözyaşı da öle karşıdan ağlamak ne ala,koy elini kendi kalbine durmaya niyetliyse tuzlu damlaların şerefine, acı hükümsüzdür, sahibi cellat olan her ölümlüye ve özneye…………………………………..

18720
defa okundu
Önceki Sonraki
21 Ekim, Pazar 2018