Elif Arıkan

Elif Arıkan

İçimdeki Ben

Hayata Çizdiğimiz Resim
2kadin.com >> Elif Arıkan

Hayat aslında bir resim. Hayal edip çizdiğimiz. Bazen düşüncelere öyle dalıyoruz ki gerçekten kopuyoruz. Öyle yürekten çiziyoruz ki, hemen gerçek olsun , şimdi şuan olsun istiyoruz. Heyecanımız bitmeden fikrimiz değişmeden, zaman geçmeden.

Yürek iki bedenin aynı suda akmasını istesede öyle tek yürek olabileceğine inanmak her yiğidin harcı değil. Hayat gösteriyor belki siz bile unuttuğunuzda kime inanadıysanız, oda inanıyor. Biraz geç kıymet veriyoruz. Ve bir gün o soruyu soruyoruz neden nehirde tek bıraktığımızı. Neden okadar şeffaf , güçlü büyük kalamadığımızı. Ama su akar yolunu bulur. Ama yürek ağlatan hep savrulur…

Oysa küçük bir resim temiz bir sayfaydı, masumiyet, heyecandı hayat. Kalemi elimizden bırakmadığımız sürece, beğenmediğimizde silebileceğimizi, silemiyorsak yırtıp atıp yenisini çizebileceğimiz. Belkide resmi okadar sahipleniyoruz ki ne silmeye kıyabiliyoruz ne yırtıp atmaya.

Ee tabi birde resmi beğenmeyenler var daha iyisini çizersin diyenler sizi sevenler. Ama onlarda bilmiyor ki benim resmi nasıl gördüğümü benim gözümle bakabilseler, siyaha boyalı gökyüzünün mavisine, güneşin doğuşunun pırıltısına, onlarda aşık oldurdu.

Ee tabi her resimede bir beklenti yüklememeliyiz. Bazı resimler de sadece çerçevede güzeldir. Yaşam kısa değil şöyle arkamıza baktığımızda hatıralarda kalan, hatta zaman aşımına uğrayan kaç resim var, inanıpta kaybettiğimiz sevipte yok ettiğimiz.

Şimdi daha dün doğmuş gibi tertemiz hayallere yep yeni bir sayfa açalım. Aman dikat uçarkende kaybolmamak gerekir. Sonar geri dönüp kendini bulmakta zor oluyor. Kar taneleri gökyüzünden inerken birbirine çarpmadan harika bir görüntü oluşturup, huzur mutluluk verebiliyorsa, hayatta mucizelere yer var.. Herşeyin iyi olucağına inanalım. Sonunda üzülsekte iyi olan hep kazanır. Oyüzden biz hayal edip yüreğimizin temizliğinden, umutlarımızı kaybetmediğimizden, yaşamı sevdiğimizden emin olalım…

Twitter: @arknelif

3583
defa okundu
Önceki Sonraki
18 Kasım, Pazar 2018