Hande Mermer

Hande Mermer


Gelin geleceğinize birlikte ışık tutalım
2kadin.com >> Hande Mermer

Daha önceki yazımı okuyanlar hatırlayacaklardır Tarot hakkında sizleri aydınlatmaya çalışarak nasıl yararlanabileceğinizden ve kararlar almanızdaki faydalı etkilerinden bahsetmiştim. Bundan sonra Astroloji köşemizde burçları yorumlayacağım için bu gün sizlere Astroloji ile Tarot’un ne kadar bağlantılı olduğunu hatta ayrılmaz ve birbirini tamamlayan bir ikili olduğundan bahsetmek istiyorum.

Bu bilgi ve teknoloji çağında bir çoğumuzun Astroloji hakkında az çok bilgisi olduğunu düşünüyorum. Esasen gerek Astroloji gerekse Tarot ve benzeri bilgiler Evrensel'dir. Binyıllardan beri önemsenmiş, unutulmamış, bilgi üstüne bilgi eklenerek günümüze kadar gelmiştir. Astroloji kısaca gezegen ve yıldızların insanların üzerindeki etkisini yorumlayan bir bilim dalıdır diyebiliriz. İnsanoğlunun yazılı tarihinin başından beri var olan Astroloji, bilimlerin en eskisidir. Astroloji günümüzde de geçmişte de bir bilim olarak kabul edilmiş ve bir çok padişah, hükümdar, kral, başkan ve yöneticilere atacakları adımlarda ve alacakları kararlarda yol göstermiştir. Nasıl hareket edeceğiniz, neler yapacağınız hepsi sizin elinizde ve alacağınız kararlardadır. Astroloji danıştığınız ve adım atacağınız zamandaki gezegen hareketleri ve haritanız doğrultusunda size fırsatları, şanslı zamanları, sizi kısıtlayan, zorlayan alanları, gecikmeleri hatta bunların nedenlerini görmenizi sağlar.

Gezegenlerin iyi açılar yaptığı şanslı dönemlerde, yapacaklarınızı erteler ve endişelere kapılarak hareket etmekte kararsız kalırsanız fırsatları kaçırabilirsiniz. Aynı şekilde gezegenlerin zorlayıcı etkiler yaptığı dönemlerde gerekli gayret ve azmi gösterirseniz tüm zorlukları aşabilir, farkında bile olmadığınız içinizdeki gücü ortaya çıkarabilirsiniz. Bu günün şartlarında herkesin şahsına özel bir astoloji haritası edinmesi kişilerin adımlarını doğru şekilde atmasını ve kayıplara uğramamasını sağlar.

Astroloji ile Tarotun ilk olarak Levi Arkanalarda ki dört ana temanın HAVA-ATEŞ-TOPRAK-SU ile olan ilişkisini ortaya çıkarttı.

1887 de İngiltere de kurulan Golden Dawn(Altın Şafak) örgütü astroloji ve tarot ilişkisine netlik kazandırdı. Kupa Grubu SU , Para Grubu TOPRAK , Değnek grubu ATEŞ ,Kılıç grubu HAVA ile temsil edilir. Bu kartlar insan ruhunun geçireceği aşamaları gösterir. Astroloji ve Tarota danışmak daha önceki yazımda da belirttiğim gibi bir kehanet değil kendinizi tanımanızda, güçlü yanlarınızı geliştirmenizde, zayıflıklarınızın üstesinden gelmenizde, daha tatminkar ilişkiler kurmanızda ve ilerletmenizde size yardımcı olacaktır. Işığınız bol mutluluğunuz daim olsun sevgiyle kalın…


Hande MERMER
PİRAMİT ASTROLOJİ-REİKİ-TAROT-YAŞAM KOÇLUĞU DANIŞMANLIK MERKEZİ…
Gsm : 0532 263 83 34 handemermer@gmail.com

18097
defa okundu
Önceki Sonraki
18 Kasım, Pazar 2018