Fokusla cilt gençleştirme

10.10.2013 00:18:35

Fokuslu ultrason ile cilt gençleştirme teknolojisi son dönemlerde sıkça tercih ediliyor.

2kadin.com >> Güzellik

Fokusla cilt gençleştirme
Fokuslu ultrason ile cilt gençleştirme teknolojisinin cildin alt katmanlarındaki taşıyıcı dokularda odaklanmış ses dalgaları kullanılarak kollajen üretiminin harekete geçirilmesi ile ciltte sıkılaşma ve toparlanma sağlayan bir tıbbi uygulama olduğu belirtiliyor.

Kırışıklıklarda azalma ve elastikiyeti artmış bir cilt yapısı sağlayan bu yöntemle sarkma ve kaş, alın, yanak, ağız kenarı, yüz konturu, çene hattı ve gıdı bölgesi ile göz çevresinde kırışıklıklarında cerrahi bir işlem olmadan düzelme ve gençleşme sağlanıyor.

Cildin 3 mm ve 1,5 mm altına odaklanmış fokuslu ultrason dalgaları uygulanarak yapılan bu yöntemin süresi yapılan bölgeye göre 30-60 dakika arasında değişiyor. Fokuslu ultrason ile cilt gençleştirme ile istenen sonuca ulaşmak için 1-3 seans uygundur. Tek seans genelde yeterlidir. Ancak kişinin kollagen yapısına göre 1 – 2 yılda tekrarlamak gerekir.

Uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Fokuslu ultrason ile cilt gençleştirme sonrasında ciltte belki hafif bir kızarıklık olabilir. Bu da bir iki saat içinde tamamen gider.


operasyon, Cilt, gençleştirme, Cilt, Fokus

1832
defa okundu
Önceki Sonraki
28 Mayıs, Pazartesi 2018