Emre Aydın'dan Soma'ya destek

12.06.2014 19:58:58

UNICEFin Soma projesine destek amaçlı Emre Aydın konseri.

2kadin.com >> Haberler

Emre Aydın'dan Soma'ya destek
Türkiyede ilk kez Tarabya İngiliz Okulları bünyesinde kurulan UNICEF kulübünün öğrencileri, yılsonu etkinliği kapsamında Somada hayatını kaybeden 301 maden işçisinin ardından yetim kalan çocukların, daha parlak bir geleceğe sahip olması projesine destek için 13 Haziran Cuma günü okul kampüsünde Emre Aydın konseri düzenliyor ve tüm gelirleri UNICEFin başlatacağı Soma projesine aktarılıyor.

Birleşmiş Milletler yardım fonu veya kısaca UNICEF (United Nations International Childrens Emergency Fund) 1945 yılında Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuklara Acil Yardım Fonu adıyla kurulmuş ve daha sonra 1954 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından çocuk haklarının korunması adına tanıtım ve savunucu çalışmalar yapmak, çocukların temel gereksinimlerinin karşılanmasına yardımcı olmak ve çocukların potansiyellerini eksiksiz biçimde gerçekleştirmek için fırsatlar yaratmak üzere görevlendirilmiştir.

Bu kapsamda UNICEF, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliği ile Somadaki faciada hayatını kaybedenlerin çocuklarına uzun vadeli psikososyal destek sunmak için bir çalışma başlatıyor. Bu çerçevede çocuklara psikososyal yardımlarda bulunulması için bireysel ve grup terapileri gerçekleştirebilecek ekipler oluşturuluyor.

Tarabya İngiliz Okullarının gerçekleştireceği bu konserden elde edilecek gelirler UNICEFin Soma projesini desteklemek amacıyla kullanılacak.

unicef, Konser, soma, Emre Aydın

1663
defa okundu
Önceki Sonraki
20 Ekim, Cumartesi 2018