Müzik dünyası Gökhan Güneş'i konuşuyor

08.07.2014 09:26:52

Müzik yazarları Gökhan Güneş hakkında ne söyledi?

2kadin.com >> Kültür Sanat

Müzik dünyası Gökhan Güneş'i konuşuyor
Romantizm’i, flörtleşmeyi, duygu kaslarınızın harekete geçişini keşfedeceğiniz bir Albüm çıktı. Albüm’de yer alan tüm şarkıların söz ve müzikleri sanatçının kendisine ait. Tüm düzenlemeler ise duayen müzisyen Aykut Gürel imzalı. Hangi parçayı dinlesek diyebileceğiniz, parçadan parçaya sörf yapacağınız bu yaz’ın hit Albümü Gökhan Güneş’ten. Albüm, Iremrecords etiketiyle raflarda yerini aldı.

“Sen ve Ben” e profesyonel imzalar atıldı. Aykut Gürel, Fatih Ahıskalı, Cem Tuncer ve Cengiz Ercümer gibi Türkiye’nin en önemli müzisyenlerinin gücü, teknolojisi ve ruhu ile hayata geçen Albüm bu yılın olmazsa olmazları arasında yerini alacak.


POP DÜNYASININ YENİ ŞEKER DÜKKANI

Müzik aşkı ne dinlediğini anlamaya başladığı an tutkuya dönüştü ve 100’ü aşkın söz ve besteye imza attı. Genç ve yaratıcı sanatçı, Rafet El Roman’ın seslendirdiği Kalbine Sürgün şarkısı ile Türkiye Müzik Ödülleri dahil bir çok ödülü toplayarak Pop Müzik sektöründe besteci ve söz yazarı olarak dikkatleri çekti.

“İçimde, hayatı farklı yaşamak isteyen iki ruh taşıyorum” diyen Gökhan Güneş; şarkılarını ve bestelerini bu iki farklı kişiliğin hayat zevkleri ve duyguları ile harmanladığını dile getiriyor. Beste yapan, söz yazan yaratıcıların bir Dünya Vatandaşı olduğunu söyleyen sanatçı dile getirdiği hikayelerinin tüm kalplerde özel bir duygu kapısını açacağına inanıyor.

Her geçen gün beste ve söz dükkanına yeni hitler ilave eden pop şarkıcısının diğer yıldızlara ürettiği şarkıları an ve an duymaya başlayacağız. Sektörde birbirinden renkli ve farklı tatlarda bir şeker dükkanına sahip gözüyle bakılmaya başlanan Gökhan Güneş, Aykut Gürel’in prodüktörlüğünde çıkan Albümü ile de adından çok söz ettirecek.

Ali PEKTAŞ

Gökhan Güneş’in müziğini tek kelimeyle özetlemek gerekirse, o kelime sanırım samimiyet olur. O yüzden şarkıları, dinleyene bir şekilde dokunuyor. Buram buram yaşanmışlık kokuyor. Müzisyen Sen ve Ben’deki şarkılarıyla bizi farklı duygu coğrafyalarında çoğunlukla romantik, biraz da neşeli bir seyahate çıkarıyor. Müziğiyle de İstanbul’da başlayan, Akdeniz ve Egeyi selamlayan bir yolculuğa. Bu yolculukta Aykut Gürel’in kılavuzluğu şarkılara çok güzel bir ruh katmış. Gökhan Güneş, farklı tarzı, nefesi ve duruşuyla yoluna devam ederse sanırım bizlere güzel sürprizler yapmaya devam edecek.

Ali PEKTAŞ
Müzik Yazarı
ZAMAN

Naim DİLMENER

"Bir yerlerde, 'Ben kendime güveniyorum, birilerinin de bana güvenecegine eminim' diyordu. Yanilmadi. Hem sesi güzel, hem yetenekli, hem de günümüz kusaginin hiç bilmedigi kadar alcakgonullu Gokhan Gunes, muzik dunyamizin bilirkisilerinden Aykut Gurel'in destegini aldi ve ikinci albumunu bu destek ile yapiyor. Para kazanirlar mi bilmem ama muzik her turlu kazanacaktir."

Naim DİLMENER

Müzik Yazarı / Radyo Program Yapımcısı

Suat KAVUKLUOĞLU

Aşkın, bütün duyguların, kısacası her şeyin hızla kirlendiği, yok olduğu, yok edildiği böylesi tuhaf bir çağda; hala umut ve heyecan dolu bir kalple şarkılar yazan ve söyleyen birine rastladığınızda iyi hissediyorsunuz. Gökhan Güneş ve yeni albümü “Sen ve Ben” insana umut ve tazelik veriyor. Aşkın hala var olduğunu, birilerinin onu inatla korumaya çalıştığını hissettiriyor. Romantik şarkıların ağırlıklı olduğu albümde bazen karşınıza çok muzur ve eğlenceli şarkıların da çıkması bünyede tatlı bir heyecan yaratıyor. Gökhan Güneş, zamanla çok daha iyi bir hikaye anlatıcısı olabilir. Güneş’i ve söylediği şarkıları benzerlerinden ayıran en önemli şey ise Aykut Gürel gibi çok önemli bir müzik adamıyla çalışmış olması. Şarkıların üzerine en doğru müzikal elbiseleri giydirmiş olan Gürel’in sürprizli ve şaşırtan düzenlemeleriyle en sıradan melodiler bile kulağa başka güzellikte geliyor.

Suat KAVUKLUOĞLU
NTV KÜLTÜR-SANAT PROGRAM MUHABİRİ

Yavuz Hakan TOK

"Bu albümdeki şarkıların önümüzdeki günlerde çok dinlenilip çok sevileceğini tahmin
etmek zor değil."

Yavuz Hakan TOK
Müzik Yazarı
MİLLİYET SANAT


albüm, sen ve ben, Gökhan Güneş, müzik

3606
defa okundu
Önceki Sonraki
18 Eylül, Salı 2018