Boyun bölgesi bakımı önemlidir

16.07.2012 12:16:44

Çünkü boynunuzdaki kırışıklıklar yaşınızı ele verir! Yüzünüze ne kadar iyi bakıyorsanız, boynunuza da aynı özeni göstermelisiniz.

2kadin.com >> Güzellik

Boyun bölgesi bakımı önemlidir
Boyun derisi, en az göz bölgesi kadar hassastır. Zamanla oluşan sarkma ve çizgiler, bakımla geciktirilebilir. İşte boynunuza özel bakım önerileri...

- Boynumuzu her tür işi yaparken öne doğru eğeriz. Bunun sonucunda yatay çizgiler oluşur ve hatta bazen çene altı sarkması da buna eşlik eder. Dik oturmak ve kafayı, boynu dik tutmak bunların oluşumunun önüne geçer.

- Fazla yüksek ve ergonomisi bozuk yastıklar boyun çizgilenmesine sebep olur. Sırt üstü yatmak ve yumuşak kılıflı yastıklar kullanmak kırışıklıkların önüne geçmenize yardımcı olur. Yumuşak yastık kılıfları cildinizi çizmediği için kırışıklıkları tetiklemez.

- Güneşin zararını en çok dekolte ve boyun bölgesi hisseder. Kurur, lekelenir ve kırışır. Güneş koruyucusu her gün kullanılmalı, boyun ve dekolte unutulmamalıdır.

Evde yapılabilecek boyun maskesi:

2 yemek kaşığı Zeytinyağı (sızma)
2 tatlı kaşığı Buğday Filizi Yağı
1 yumurta akı

Zeytinyağı ve buğday filizi yağı karıştırılır ve ardından yumurta akı ilave edilir. Hazırlanan maske boyun ve dekolteye sürülür. 15 dakika bekletildikten sonra ılık su ile durulanır ve maden suyu ile kompres yapılır. Bu bakım hafta da bir gün uygulanabilir.


Kırışıklık, boyun

2959
defa okundu
Önceki Sonraki
28 Mayıs, Pazartesi 2018