Airukuloterapi ile zayıflayın

26.02.2014 00:08:35

Fazla kilolarınızdan bu yöntem ile kurtulabilirsiniz.

2kadin.com >> Haberler

Airukuloterapi ile zayıflayın
Obezite, akupunktur desteği ile hızlı tedavi sonucu alınan bir hastalık. Akupunktur vücutta ve kulakta belirli noktaları uyararak şikâyetleri ve belirtileri tedavi etme yöntemi. Acus (iğne), puncture (batırmak) sözcüklerinin birleşiminden meydana gelen akupuntur; Çin'de chin-chen (iğne-ısı) ismiyle bilinir. Klasik Çin akupunkturunda belirli noktalara çelik iğneler batırılır. Diğer uygulama biçimi ise akupunktur noktalarına elektriksel uyarılar gönderen elektroakupunktur uygulamasıdır. 1957 yılında Fransız Dr. Nogier kulakta bütün vücut noktalarının bulunduğunu ileri sürmüş ve yapılan çalışmalarla bu görüşü kanıtlanmıştır. Airukuloterapi de (kulak akupunturu) Dr. Nogier' in görüşünden yola çıkarak bugün ortaya çıkmıştır.

Airukuloterapi’de, elektriksel uyarılarla beyine gönderilen sinyaller sonucu iştah merkezi inhibe edilir (baskılanır). Böylece kişi daha az yiyerek doymaya başlar. Vücutta endorfin ve seratonin hormonlarının (her ikisi de mutluluk hormonu) seviyesi artar. Artan endorfin ve seratonin ile diyet yapan kişi de yeme zevkinin kısıtlamasından dolayı oluşan huzursuzluk, sinirlilik, ve gerginlik hali oluşmaz. Kişi huzurlu bir şekilde diyetine devam eder.

Airukuloterapi’nin bir diğer etkisi de metabolizmayı hızlandırması. Uzun süre yapılan düşük kalorili diyetler ve sedenter yaşam metabolizmayı yavaşlatır ve Airukuloterapi sayesinden elektriksel uyarılarla beyine gönderilen sinyaller sonucu metabolizma hızlanır. Hızlanan metabolizma ile yağ yakımı artar ve kişi daha kolay kilo verir.

Airukuloterapi’de en önemli kısım elektriksel uyarıların gönderileceği noktaların doğru seçimidir. Akupunktur noktası denilen alanlar gelişigüzel seçildi. Bu alanlar Prof. Dr. Kellner tarafından yapılan çalışmalarla, binlerce histolojik kesit sonrasında ispatlandı.

Dünyada ilk kez KKTC Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde kullanılan Airukuloterapi teknolojisi ile ilgili Uzman Diyetisyen Hatice Baygut, bu teknolojinin tamamen doğal olduğunu ve hiçbir yan etkisinin bulunmadığını belirtirken, aynı zamanda etkisinin de kesinlikle plasebo olmadığının altını çiziyor.

Airukuloterapi ile 12 seansın sonunda %5-10 daha fazla kilo kaybı hedeflenirken, bu programın muhakkak sağlıklı ve dengeli bir beslenme ile desteklenmesi gerekiyor. Hastanın yaşam tarzını değiştirerek fiziksel aktiviteyi arttırması büyük önem taşıyor.


iştah merkezi, hormon, zayıflama, Airukuloterapi

1255
defa okundu
Önceki Sonraki
18 Eylül, Salı 2018