Ebru Kılıç

Ebru Kılıç


Adı Negatif Etkisi Pozitif
2kadin.com >> Ebru Kılıç

Kendinden uzaklaşma hali mutsuzluk ve depresyonuda yaşantılarımızda aktif hale getirdi.Şehir hayatı pek çok enerji alanı oluşturmaktadır.

Yaşadığımız evler,bilgisayar,televizyon,havalandırma sistemleri,cep telefonları gibi sözde hayatımızı kolaylaştıran bir dünya teknolojik gelişme bedenimizde taşıdığımız enerjiyi alıp götürürken, bizleri yorgun,mutsuz,stresli,yaşamdan keyif almayan bireyler haline getiriyor. Şehir hayatının keşmekeşinden doğanın içinde yaşayan insanlara baktığımızda onların daha mutlu ve daha keyifli olduğunu görürürüz. Yaşam savaşı maddi, manevi heryerde varken neden oralarda yaşayan insanlar daha mutlu ? Halbuki hepimizin en son teknolojiyle çıkan binlerce lira vererek aldığımız cep telefonlarımız, kolumuzdan eksik etmediğimiz marka çantalarımız, her yeni çıkan kıyafeti alacak kredi kartlarımız cüzdanımızdayken bizler doğanın içinde yaşayan insanlar gibi hayata tebessüm edemez hale geldik.Bizlerin sorunu ne ? Neden mutsusuz ?

En önemli sorunumuz özümüze uymayan yapay ortamlar ve bu ortamda oluşan pozitif iyonlar adının pozitif olduğuna bakmayın üzerimizdeki etkisi negatif yani olumsuz.Gelişen teknolojiyle birlikte mimari olarak yaşadığımız evlerden ve içinde kullandığımız en son teknolojik aletler bizler için iyi olmayan pozitif iyonla sarıp sarmalıyor çevremizi. Bizi rahatlatan, mutlu eden, stresimizi azaltan,bedenimizin savunma sistemini güçlendiren negatif iyonlar doğada yer alıyor.Etkileride adının tam tersi pozitif oluyor. Negatif iyonlar doğada deniz kenarları, şelale, ormanlar, yağmur fırtınalarıyla ortaya çıkıyor. Dalgaların kıyıya vurmasıyla, şelale eteklerindeki toplanan negatif iyon oranı çok yüksek. Bu alanalarda yapılan yürüyüşler, meditasyonlar,hayatımıza daha fazla iyi enerji katıyor.

Nagatif iyonlar bu kadar pozitif enerji yüklüyken beden ve ruh enerjimizide doldururken bu alanlardan bol bol faydalanmalıyız.Enerjilerin bu kadar olumlu ve güzel olduğu alanlarda , olumlu düşünceler kurmakta çok önemli en azından hayal kurma yeteneğimizi geliştirebiliriz. Kısıtlı ve keyifsiz zamanlara sıkıştırılmış hayallerde,hayal hapishanesinde sıkışıp kalıyor. Hayatımızda istediğimiz değişikliklerle ilgili olumlu düşünceler bu tür yerlerde yapılan meditasyonlarla daha yoğun enerji yükleniyor.

Kendi kendimizle, içsel düşüncelerimizle başbaşa kalmamızda bir meditasyondur. Deniz kenarında, kendinize ayıracağınız birkaç saat hayatınızda en kaliteli, olumlu düşünceleri oluşturacağınız önemli yerlerden birtanesi. İyi olan enerji diğer iyi olan kendi frekansına uyan enerjiyi destekler. Hayatınızda planlamak istediğiniz önemli kararlarınızı mümkün olduğu kadar doğadaki bu enerjilerin olduğu yerlerde yapın. İstediğiniz her hayırlı ve iyi düşünce daha hızlı eyleme dönüşecektir.

19314
defa okundu
Önceki Sonraki
16 Kasım, Cuma 2018