Açık tenli kadın daha güzel

27.07.2011 12:10:44

Özellikle kadınlar güneşin altında bronzlaşarak daha çekici bir tene sahip olacaklarını düşünür. Ama araştırmalar, açık tenin güzelliğini vurguluyor.

2kadin.com >> Güzellik

Açık tenli kadın daha güzel
Toronto Üniversitesi’ndeki araştırmaya göre, erkekler açık tenli kadınların daha çekici ve daha saf olduğunu düşünüyor. Ama kadınlara göre, koyu tenli erkekler daha sert ve erkeksi.

Araştırma, ırka bağlı ten rengini dikkate almaksızın açık tenli kadınların neden daha iyi, saf, alçak gönüllü ve kırılgan olduğunun düşünüldüğüne dair bir inceleme başlattı. Erkeklerde ise tam tersi geçerli. Çünkü kadınlar koyu tenli erkeklerin daha seksi, gizemli ve tehlikeli olduğunu düşünüyor.

Araştırmacılar 2000’den fazla farklı ten rengine sahip kadın-erkek fotoğraflarını inceledi. Reklam fotoğrafları arasında yapılan bu değerlendirmede kişilerin Keira Knightley’i Penelope Cruz’a tercih ettikleri görüldü. Erkeklerde ise George Clooney Daniel Craig’e tercih ediliyor.

Avrupa ve Amerika’da açık tenliliğin asillik sayıldığı dönemlerde kadınların neden şemsiye ile dolaştığını anlamak da mümkün. Çünkü koyu tenlilik çalışanlar sınıfına ait bir özellik olarak görülüyordu.


9263
defa okundu
Önceki Sonraki
28 Mayıs, Pazartesi 2018