5 Yaratıcı Kitaplık Fikri

21.12.2016 11:25:12

Kitaplıklar, hem işlevleri hem de eve kattıkları ambiyans sayesinde, asla vazgeçilemeyen mobilyalar arasında yer alırlar.

2kadin.com >> Moda

5 Yaratıcı Kitaplık Fikri
Kitaplıklar, hem işlevleri hem de eve kattıkları ambiyans sayesinde, asla vazgeçilemeyen mobilyalar arasında yer alırlar. Evleri güzelleştirmeye, odalarda yer kazanmaya çalışırken çok çeşitli ve ilginç kitaplık modelleri ortaya çıkabiliyor. Eğer siz de yeni bir kitaplık almayı düşünüyorsanız ya da yaratıcı tasarımlar ilginizi çekiyorsa, sizin için derlediğimiz kitaplık modellerine mutlaka göz atmalısınız.

İşte standartlarla yetinmeyenler için, beş yaratıcı kitaplık fikri!

Görünmez kitaplıkBazıları için kitaplar sadece kitaplıkta veya raflarda durması gereken değil, hemen her yerde durabilen eşyalar. Mesela havada! Görünmez raflar, kitaplarınızı sanki havada asılı duruyormuş gibi gösterebileceğiniz son derece ilginç bir tasarım!

Bal Peteği KitaplıkÇalışma odalarındaki kitaplıklar genelde tıka basa dolu ve düzensiz olmasına rağmen, salonlardakiler her zaman derli toplu ve dekoratif birer eşya olarak karşımıza çıkar. Bal peteği görünümlü, küçük altıgen kutuların birleşiminden oluşan bu kitaplık işte tam da böyle düşünenlerin salonlarını süsleyebilecek kitaplık modellerinden biri.

Merdiven arası KitaplıkHem bir kitap kurdu olarak onlarca, yüzlerce kitap okumuş ve bu kitapları eve sığdıramıyorsanız; hem de çok katlı bir evde oturuyorsanız bu tasarım tam size göre. Elinizdeki çok sayıda kitapla evinizdeki boş alanları kitaplıklar ile kaplayabilirsiniz, mesela merdivenleri ve duvarları! Merdiven boşluğunu kütüphaneye dönüştürerek evinize farklı bir hava katın!

Ağaç Figürlü KitaplıkKitaplık tasarımlarında sıklıkla ağaç kullanılır, fakat bu seferki farklı… Özellikle tam kare veya dikdörtgen şeklinde olmayan bir oda yapınız varsa, eşya yerleşimi yaparken zorlanabilirsiniz. Fakat herhangi bir duvara yaslanmasına gerek kalmayan, sadece zemin ve tavan arasında gerçek bir ağaç gibi ayakta duran bu kitaplıkla hem farklılık katabilir hem de iç mekânı iyi değerlendirebilirsiniz.

Izgara KitaplıkEv dekorasyonunda şık ve seçkin bir tarz benimseyenler, fakat depolaması gereken onlarca kitabı olanlar için de bir yöntem var; duvarı kaplayan kitaplık modelleri. Hem odayı kitaplara boğmayan, hem de dev görüntüsüyle dikkat çeken ızgara şeklindeki kitaplık modelleri tam size göre olabilir.

https://www.ronline.com.tr/tr/6-kitaplik4142
defa okundu
Önceki Sonraki
16 Kasım, Cuma 2018